ZRÓB COŚ FAJNEGO PRAWIE Z NICZEGO

 

 

 

 

Łapacz snów pierwotnie był amuletem niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej. Zawieszany był nad miejscem przeznaczonym do spania, po to by w nocy wyłapywał złe sny i myśli, które musiały zniknąć następnego ranka. Obecnie jest popularną, nie tylko w Ameryce, ozdobą o charakterze etnicznym. Taką urokliwą ozdobę można zrobić na wiele sposobów, wykorzystując różnorodne materiały. Z całą pewnością może wykonać ją każdy, bez wyjątku. 1 sierpnia br. mogli się o tym przekonać uczestnicy kolejnych, tym razem plenerowych, warsztatów artystycznych z cyklu „TĘCZOWY ŚWIAT”.
Zgodnie z hasłem przyświecającym warsztatom niepowtarzalne łapacze snów powstały prawie z niczego, bowiem do ich wykonania wykorzystano papierowe talerzyki, kolorową włóczkę, koraliki, piórka oraz metaliczne kwadraciki. Wyobraźnia okazała się być nieograniczona. Powstałe łapacze snów zachwycały swym wyglądem. Jeśli wierzyć Indianom, że to amulet wystarczy powieś go nad łóżkiem i koniec ze złymi snami.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Kuźnia Życzliwości” realizuje zadanie publiczne pod tytułem: „NIEPEŁNOSPRAWNY INNY, ALE TAKI SAM”, zlecone w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (Umowa nr 476_I/2017 między Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5, a Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” z siedzibą w Szczercowie przy ulicy 3 Maja 6).

  • IMG_3027
  • IMG_3028