ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK

Już po raz trzeci uczestniczyliśmy w imprezie Zdobywamy Górę Kamieńsk. W niedzielę 19 sierpnia br. wspólnie z blisko 200 osobową grupą osób niepełnosprawnych i około dwukrotnie większą grupą wolontariuszy zjawiliśmy się u podnóża największej, a zarazem najbliższej nam góry w centralnej Polsce, by wspólnie pokonać 3200 m.

Od 6 lat Akademia Pana Grześka wspólnie z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji organizuje ogólnopolską akcję mającą na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych. Rok 2018 to 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W roku jubileuszu podejmowane są różnorodne działania upamiętniające tak ważne wydarzenie, dlatego właśnie tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wchodzimy dla Niepodległej”, a uczestnicy pokonywali trasę w białych i czerwonych koszulkach.

Pomimo upału wszyscy zdobyliśmy szczyt w dowód czego uhonorowani zostaliśmy pamiątkowymi medalami. Następnie udaliśmy się do Solparku w Kleszczowie, gdzie czekał na nas gorący bigos, grillowana kiełbaska i tort z okazji 30-lecia Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Część artystyczna połączona  była z losowaniem nagród i koncertem gwiazdy imprezy Tomka Kowala Kowalskiego zwycięzcy 4 edycji Must Be The Music.