V EDYCJI KONKURSU WOLONTARIATU PRACOWNICZEGO PGE POMAGAMY

W ramach tegorocznej V jubileuszowej edycji konkursu w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” realizujemy dwa projekty. Pierwszy to cykl spotkań pn. „GRY-strzał w dziesiątkę”, natomiast realizacja drugiego pn. „Oaza zieleni – miejsce spokoju, harmonii i wyciszenia” umożliwi stworzenie ogrodu terapeutycznego dla naszego wtz-tu.

W dniu dzisiejszym odbył się piknik pod hasłem „Zręczność, sprawność, bystre oko”, który zorganizowany został przy dużym udziale i zaangażowaniu nie tylko wolontariuszy PGE. Spotkanie okazało się bardzo atrakcyjną formą aktywnego spędzenia wolnego czasu. Podczas świetnej zabawy, głównie na świeżym powietrzu, nie zabrakło rywalizacji, jednakże z dużą dawki śmiechu… Wolontariusze zadbali o to by wszyscy, a przede wszystkim niepełnosprawni uczestnicy spotkania mieli szansę na sukces, co w konsekwencji bardzo korzystnie wpływa na wzrost poczucia własnej wartości.

Podczas gdy jedni doskonale się bawili, inni z dużym zaangażowaniem i przy pomocy specjalistycznego sprzętu porządkowali teren przed budynkiem Warsztatu przygotowując go pod realizację projektu ogrodu terapeutycznego.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło smakowitości przygotowanych nie tylko przez uczestników pracowni gospodarstwa domowego, oczywiście pod czujnym okiem terapeutów. Wszyscy byli zachwyceni atmosferą panującą w trakcie dzisiejszego spotkania, a śmiech i nie gasnący uśmiech na twarzach wszystkich, bez wyjątku był najlepszą zapłatą za wysiłek włożony w przygotowanie przedsięwzięcia.