Zdobywamy Górę Kamieńsk 2016

Dziś mija tydzień od ważnego dla osób niepełnosprawnych wydarzenia, jakim była IV edycja akcji ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy tej w jednej z największych imprez sportowo -rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową, która odbyła się niedzielę 21 sierpnia br.  

Akcję zorganizowała Akademia Pana Grześka – Grzegorza Gryczki samorządowca i byłego olimpijczyka oraz Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Celem było ZDOBYCIE GÓRY KAMIEŃSK, najwyższej góry w centralnej Polsce. Do pokonania było ok. 3,2 km stromego nachylenia, tak by znaleźć się na wysokości 380 m n.p.m.

Nie ważny był czas w jakim dotarliśmy na szczyt, ani też miejsce zdobyte na mecie. Tak naprawdę liczyło się to, że pomimo własnych słabości wszyscy przekroczyliśmy linię mety, gdzie udekorowani zostaliśmy pamiątkowymi medalami.

Na górze czekały na nas samochody terenowe grupy offroadowej „Wyr 4×4”, które zwiozły nas na parking pod dolną stację wyciągu krzesełkowego. Była to dla nas niekwestionowana atrakcja, którą taktowaliśmy jako nagrodę za dotarcie na szczyt. Następnie przejechaliśmy do Solparku, gdzie miała miejsce impreza integracyjna.

To był wyjątkowy dzień. Ciszymy się, że tym razem znaleźliśmy się w gronie ZDOBYWCÓW GÓRY KAMIEŃSK i już zaczynamy odliczanie do kolejnej V edycji.

DO ZOBACZENIA ZA ROK…

  • 20160821_115911
  • Resized_20160821_112326