TURNUS REHABILITACYJNO – PROFILAKTYCZNY

6 sierpnia rano wyruszyliśmy w kilkugodzinną podróż, której celem był Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy POLONEZ w Unieściu. To w tej urokliwej miejscowości, położonej na mierzei oddzielającej Jezioro Jamno od Morza Bałtyckiego, przez dwa tygodnie odpoczywaliśmy jednocześnie dbając o poprawę stanu naszego zdrowia.

Uczestniczyliśmy w zleconych przez lekarza zabiegach rehabilitacyjnych, a dzięki sprzyjającej pogodzie korzystaliśmy z talasoterapii, czyli leczniczemu wykorzystującemu mikroelementów, które znajdowały się w wodzie morskiej, piasku oraz nadmorskim powietrzu. Spacerując wdychaliśmy aerozol morski, który za sprawą jodu, związków chloru i sodu doskonale wpływał na nasze górne drogi oddechowe.

Uczestnicząc w wycieczkach zwiedziliśmy najbliższą okolicę. Celem pierwszej były Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy, gdzie na powierzchni ponad 4 ha zobaczyliśmy m.in. ogród japoński, francuski, śródziemnomorski, a ponadto ogrody związane ze środowiskiem – ogród kamienny, skalny i wodny, jak również ogrody użytkowe, czyli ziołowy i warzywny. Z całą pewnością stwierdzić możemy, że zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarczył nam niesamowitych doznań natury estetycznej i duchowej.

Do latarni morskiej w Gąskach udaliśmy się dość nietypowym środkiem lokomocji, czyli kolejką, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić mijane po drodze nadmorskie miejscowości. A gdy dotarliśmy na miejsce i krętymi schodami weszliśmy na górę dookoła rozciągnął się malowniczy widok na Morze Bałtyckie oraz pobliskie miejscowości Sarbinowo, Chłopy, Mielno i … Unieście. Kolejną niekwestionowaną atrakcją był rejs statkiem wycieczkowym „MILA” po Jeziorze Jamno.

Podczas dwutygodniowego turnusu nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy, której towarzyszyły tańce i śpiewy. Rozwijano również różnorodne talenty – plastyczny, taneczny, czy wokalny.

Niestety czas szybko minął i w sobotni poranek 20 sierpnia nasz turnus dobiegł końca. Nadszedł więc czas powrotu.

Tegoroczny turnus współfinansowany był ze środków Fundacji Dar Serca, samorządu lokalnego Gminy Szczerców oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.

  • DSC_9686
  • IMG_20160810_151554
  • DSC_9620
  • DSC_9697
  • DSC_9818