W KRAINE BOMBEK

herb

 

 

 

 

W KRAINE BOMBEK – pod takim hasłem odbyliśmy ostatnią w tym roku wycieczkę realizowaną w ramach projektu „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”. Celem wycieczki była Fabryka Bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas zwiedzania pani przewodnik oprowadziła nas po całej produkcyjnej części zakładu, opowiadając przy tym o kolejnych etapach powstawania bombek. Na początek obserwowaliśmy jak wygląda dmuchanie szkła, a następnie srebrzenie od środka szklanej bańki. Kolejnym etapem procesu produkcyjnego, który mogliśmy zobaczyć  było lakierowanie bombek w  farbiarni.

Nasze zwiedzanie zakończyliśmy w pracowni zdobienia, gdzie panie malarki przy użyciu cieniutkich pędzelków wyczarowywały na bombkach przepiękne wzory. Po tym artystycznym pokazie każdy z nas mógł własnoręcznie, wykorzystując różnorodny kolorystycznie brokat, ozdobić dwie bombki, by następnie zabrać je ze sobą na pamiątkę pobytu w fabryce.

Podczas wycieczki poczuliśmy magię świąt. Może dlatego po takich BOMBKOWYCH wrażeniach z niecierpliwością czekamy na zbliżające się święta.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” realizuje zadanie publiczne pod hasłem „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”  cykl wyjazdów integracyjno – krajoznawczych dla osób niepełnosprawnych, które współfinansowane jest ze środków powiatu bełchatowskiego (Umowa nr WE.21.2016 z dnia 8 marca 2016 roku).

  • IMG_7040
  • IMG_7070
  • IMG_7085