Trwa II edycja Kampanii Społecznej „NIEPEŁNOSPRAWNY – INNY, ALE TAKI SAM”

herb

 

 

 

 

Podobnie jak w roku ubiegłym honorowym patronatem objął ją Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Prowadzona przez nasze Stowarzyszenie akcja służy uwrażliwieniu społeczeństwa na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych, uczy tolerancji i wyrozumiałości. Wśród zaplanowanych i realizowanych działań są konkursy, których adresatami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie prac plastycznych, plakatów, czy fraszek, których bohaterami są osoby niepełnosprawne i ich problemy życia codziennego. W dniu 24 października br. jury dokonało oceny nadesłanych prac konkursowych i wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach.  

Uroczyste zakończenie II edycji Kampanii Społecznej „NIEPEŁNOSPRAWNY – INNY, ALE TAKI SAM” połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursów odbędzie się w grudniu br.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem „Niepełnosprawny inny, ale taki sam” – kampania informacyjna na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu dyskryminacji społecznej, które współfinansowane jest ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego umową nr 10/2016 z dnia 15 czerwca 2016 roku.

  • DSC_0308
  • DSC_0310
  • DSC_0312
  • DSC_0314