U ŹRÓDEŁ ENERGII

pobrany plik

 

We wtorkowe przedpołudnie 7 lipca br. uczestniczyliśmy w ostatniej już wycieczce, która zorganizowana została w ramach realizacji zadania publicznego pod hasłem „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE” – cykl wyjazdów dla osób niepełnosprawnych. Wycieczka była kontynuacją naszego sobotniego wyjazdu do PGE Giganty Mocy oraz na Górę Kamieńsk.

Tym razem znaleźliśmy się U ŹRÓDEŁ ENERGII, czyli w PGE Bełchatów w Rogowcu. Po krótkim wprowadzeniu przewodnika obejrzeliśmy film prezentujący historię kopalni, ilości jej zasobów, proces wydobycia węgla, plany perspektywiczne oraz zagadnienia związane z rekultywacją terenu. Następnie przeszliśmy do sali tradycji Kopalni Bełchatów gdzie zobaczyliśmy makietę kopalni odkrywkowej, modele maszyn górniczych, tradycyjny strój górnika oraz wykopane skamieniałości i kości mamuta.

Na zakończenie podziwialiśmy ogromne wyrobisko węgla brunatnego, czyli Pole „Bełchatów” z punktu widokowego kopalni mieszczącego się w Żłobnicy. Następnie dzięki uzyskaniu specjalnego pozwolenia mogliśmy zobaczyć jak wygląda wydobycie węgla brunatnego w Polu „Szczerców” w okolicy miejscowości Chabielice.

Tym samym zgodnie z naszyli założeniami zakończyliśmy realizację zadania publicznego pod hasłem „CUDZE CHAWLICIE, SWEGO NIE ZNACIE” – cykl wyjazdów dla osób niepełnosprawnych. Czy miejsca, które odwiedziliśmy to jedyne warte obejrzenia, a znajdujące się nieopodal? Z całą pewnością nie. Te kolejne postaramy się odwiedzić w przyszłości.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem  „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – cykl wyjazdów integracyjno – krajoznawczych dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów współfinansowany ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego uchwałą nr 105/15 z dnia 30.03.2015 r. 

  • DSC_6690
  • DSC_6693
  • DSC_6697
  • DSC_6700
  • DSC_6711
  • DSC_6716
  • DSC_6717