„TRUDNA SZTUKA DOBRYCH MANIER” – savoir vivare w kinie

Korzystając z możliwości realizacji w Kinie Helios w Bełchatowie seansu filmowego wyłącznie dla naszej grupy w ramach realizacji zadania publicznego „Tęczowo – bezpiecznie i zdrowo” – edukacja i promocja zdrowego stylu życia” zorganizowano wyjazd na film „POLOT”.
Obejrzeliśmy losy Karola, utalentowanego i przedsiębiorczego 25-lateka, który dorabia w rodzinnej firmie i jednocześnie prowadzi własny obiecujący biznes. Wszystko nagle ulega zmianie gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, a na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wówczas wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Wszystkie kolejne jego działania, pociągają za sobą określone konsekwencje.
Poza wspólnie spędzonym czasem wyjazd do kina umożliwił kształtowanie zachowań zgodnych z zasadami savoir vivare oraz umiejętności świadomego i krytycznego odbioru oglądanych filmów.
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” realizuje zadanie publiczne pod nazwą: „TĘCZOWO – BEZPIECZNIE I ZDROWO” – edukacja i promocja zdrowego stylu życia”, które współfinansowane jest przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa WO.4.2020 z dnia 10.03.2020 r.)

  • POLOT - plakat