ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

herb

 

 

 

 

19 września br., w słoneczne poniedziałkowe popołudnie, uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym pod hasłem „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”. Miejscem plenerowej imprezy było urokliwe miejsce ogniskowe na Wyspie położonej starorzeczu rzeki Widawki.

W rodzinnej atmosferze, w gwarze rozmów i śmiechu czas mijał nam bardzo szybko. Gdy zapłonęło ognisko wspólnie piekliśmy kiełbaski. Jednak głównym „bohaterem” tego popołudnia był ziemniak tradycyjnie pieczony w ognisku.  Może dlatego, że tradycja ta co raz bardziej odchodzi w zapomnienie warto ją corocznie kultywować, by kolejne młodsze pokolenia miały szansę zasmakować niepowtarzalnego smaku pieczonego ziemniaka. 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie, które realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Ja i Ty razem MY” – cykl imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i turystyczno-rekreacyjnym dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr 9/2016 z dnia 15 czerwca 2016 roku).

  • DSC_9957
  • DSC_9959
  • DSC_9970