SPORTOWE WZMAGANIA I ARTYSTYCZNE WYZWANIA

Mając na uwadze względy organizacyjne kolejne przedsięwzięcia realizowane w ramach zadań publicznych odbyły się w plenerze. 27 lipca br. w pięknych okolicznościach przyrody, na szczercowskiej Wyspie, zorganizowano sportowe wzmagania oraz kolejne warsztaty artystyczne z cyklu „MAM MARZENIE… być artystą”.

Sportowe wzmagania przyświecało hasło SPORT I ZABAWA TO FAJNA SPRAWA – aktywność fizyczna warunkiem zdrowia i dobrego samopoczucia. Poprzedziła je rozgrzewka, po której przyszedł czas na wyścigi rzędów, a potem mecz w unihokeja. I tak naprawdę to nie była sportowa rywalizacja, a raczej doskonała zabawy. Nikt nie walczył tu o zwycięstwo, miejsce czy medal, za to co i rusz słychać było dowcipne komentarze i salwy śmiechu.
Po aktywności fizycznej należało uzupełnić kalorie. Podkreślić należy, że na uczestników spotkania czekał poczęstunek przygotowany zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.
Następnie każdy mógł ze sportowca przeobrazić się w artystę i kolorowym piaskiem kwarcowym „namalować” obraz. Powstały różnorodne prace. Jedne przedstawiały zwierzęta, inne kwiaty, a jeszcze inne pojazdy, czy łodzie. Wszystko zależało jedynie od indywidualnych upodobań i wyobraźni każdego z autorów.
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem: „TĘCZOWO – BEZPIECZNIE I ZDROWO” – edukacja i promocja zdrowego stylu życia bez nałogów, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr WO.7.2017 z dnia 21 marca 2017 roku) oraz zadanie publiczne pod tytułem: „Mam marzenie… być artystą” – program osłonowy na rzecz dzieci i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr OP.1.2017 z dnia 21 marca 2017 roku).