„MAMO, MAMO, CÓŻ CI DAM?”

herb

W słoneczne, majowe popołudnie odbyły się kolejne warsztaty artystyczne, które tym razem pozwoliły nam bliżej poznać technikę wytwórczości z wiórków drewna osikowego.  Tę unikatową XIX-wieczną polską tradycję ręcznego tworzenia przedmiotów z naturalnych wiórków drewna osikowego kontynuuje w Koziegłowach OSIKOWA DOLINA.

Każda mama przyzna, że najbardziej uroczym prezentem jest ten wykonany własnoręcznie. Właśnie dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Matki zorganizowane zostały warsztaty artystyczne, które pozwoliły stworzyć dla ukochanej mamy właśnie taki wyjątkowy prezent – osikowy kwiat.

Podczas warsztatów, w twórczej atmosferze, powstawały niepowtarzalne osikowe kwiaty będące potwierdzeniem zarówno kreatywności, jak i artystycznych zdolności uczestników zajęć. Niebawem 26 maja, w Dniu Matki, tymi wyjątkowymi i pełnymi miłości kwiatami obdarowane zostaną nasze ukochane mamy.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem „MAM MARZENIE … być artystą”, które współfinansowane jest przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr OP.2.2016).

  • DSC_8959
  • DSC_8963
  • DSC_8965