KWIATY – WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W piątkowe jesienne popołudnie liczna grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach artystycznych.
Z uwagi na różne predyspozycje (głównie manualne) oraz w odpowiedzi na oczekiwania naszych podopiecznych podczas spotkania zaproponowano dwie różne techniki plastyczne. Pierwszą z nich była technika tworzenia witraży, drugą natomiast malowanie na szkle.
Dla ułatwienia pracy możliwe było skorzystanie z przygotowanych szablonów, które tematycznie nawiązywały do jesieni lub przedstawiały motywy ludowe charakterystyczne dla polskich regionów folklorystycznych.

Techniki plastyczne realizowane podczas warsztatów wymagały od uczestników wszechstronnego zaangażowania. Z jednej strony cierpliwość i dokładność, natomiast z drugiej wyobraźnia i kreatywność, które w efekcie zaowocowały pięknymi, barwnymi jesiennymi
i ludowymi dekoracjami.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Kuźnia Życzliwości” realizuje zadanie publiczne pod tytułem: „NIEPEŁNOSPRAWNY INNY, ALE TAKI SAM”, zlecone w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (Umowa nr 476_I/2017 między Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5, a Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” z siedzibą w Szczercowie przy ulicy 3 Maja 6).

  • DSC_3889
  • DSC_3894
  • DSC_3900
  • DSC_3912
  • DSC_3919