ZIEMIA BEŁCHATOWSKA DAWNIEJ, A DZIŚ

7 czerwca br. w ramach realizowanego zadania publicznego pn „CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE” byliśmy uczestnikami wycieczki do Bełchatowa. Aby poznać historię naszego miasta powiatowego udaliśmy się do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Naszym przewodnikiem była Pani Anna Pawlak, która w bardzo ciekawy i pełen humoru sposób przedstawiła nam historię Bełchatowa na tle dziejów mieszkańców dworu – obecnie siedziby muzeum.
Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się co to jest muzeum, kto w nim pracuje oraz jakie są zasady zachowania, poznaliśmy również wiele nowych terminów takich, jak eksponat, zabytek, konserwacja, czy wystawa.
Pogoda tego dnia wyjątkowo sprzyjała spacerom, dlatego po zwiedzeniu muzeum przeszliśmy do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, gdzie w sali kinowej obejrzeliśmy uhonorowany licznymi nagrodami film animowany pt. „Nazywam się Cukinia”. Film, który poruszał tematy tabu, jednocześnie wzruszał i pokazywał to co w ludziach najgorsze i najlepsze oraz udowadniał, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro.
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – cykl wyjazdów integracyjno-krajoznawczych dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr WE.25.2017 z dnia 14 marca 2017 roku).

  • IMG_0727
  • IMG_0754
  • IMG_0767
  • IMG_0774
  • IMG_0787