„ZAKRĘCONE ŚWIĘTOWANIE” w Chabielicach

W sobotę 3 grudnia w Chabielicach odbyła się wyjątkowa impreza integracyjna. Do wspólnej zabawy i przypomnienia tradycyjnych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia zaprosiły nas panie z Chabielskiego Stowarzyszenia „Pozytywnie Zakręcone” i Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie.

Podczas imprezy rozstrzygnięty został konkurs kulinarny „Smaki Świąt. Jury konkursowe oceniało potrawy w dwóch kategoriach: wypieku domowej produkcji i rybnej przekąski. W tym miejscu należy podkreślić, iż podobnie jak inne zespoły przygotowaliśmy potrawy świąteczne w obu kategoriach, a  były to m. in.: „Śledź pod pierzynką”, „Sałatka śledziowa” Wraz z konkursowymi smakołykami udała się 10-osobowa grupa przedstawicieli naszego Koła.

W trakcie wieczoru można było również obejrzeć i kupić świąteczne ozdoby, biżuterię i inne wyroby rękodzieła zrobione przez panie z Chabie­lic i ze „Stowarzyszenia Pań Kreatywnych” z Ruśca, jak również kartki świąteczne wykonane w ramach warsztatów artystycznych przez podopiecznych naszego koła.

Nie zabrakło oczywiście koncertu Orkiestry Dętej OSP Chabielice. Dodat­kową atrakcją spotkania był pokaz kulinarny w wykonaniu Jacka Nawrockie­go –szefa kuchni w jednej z warszawskich restauracji. Program artystyczny przygotowały również „Pozytywnie Zakręcone”. W specjalnie przygotowanej wiejskiej chacie można było posłuchać ludowych przyśpiewek, spróbować kapusty z grochem, pierogów, chleba ze smalcem….. Imprezę zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Sędziejowicka”.

  • IMG_8886
  • IMG_8888
  • IMG_8893
  • IMG_8902