Z WIZYTĄ W MUZEUM ANIMACJI „SE-MA-FOR” W ŁODZI

logo_promuje_lodzkie

Realizując kolejne zadanie w ramach bloku „MAM MARZENIE … być artystą” w sobotę 17 października br. udaliśmy się do Muzeum Animacji „Se–ma–for” w Łodzi.

W tym wyjątkowym muzeum spotkaliśmy kultowych bohaterów bajek Se-ma-fora – Misia Uszatka, Pingwina Pik Poka, Piotrusia, Reksia, czy Zaczarowany Ołówek. Z bliska zobaczyliśmy lalki animacyjne oraz fragmenty scenografii. Ponadto poznaliśmy różne techniki animacji, w tym tajemnice oscarowych filmów – „Tanga” i „Piotrusia i Wilka”.

Poza zwiedzeniem ekspozycji niewątpliwie ogromną atrakcją okazały się zajęcia warsztatowe. W życzliwej atmosferze i pod czujnym okiem prowadzących wcieliliśmy się w twórców lalek animacyjnych, a następnie reżyserów filmów animowanych. Każdy na chwilę stał się plastykiem i na drucianym szkielecie, wykorzystując m.in. plastelinę, bibułę, włóczę, sznurki i tasiemki „wyczarował” swojego bohatera. Kiedy lalki oraz inne elementy scenografii zostały stworzone przyszedł czas na wymyślenie scenariusza, a następnie wspólne reżyserowanie krótkiej animacji.

I tak podczas warsztatów powstały cztery krótkie filmy animowane, które następnie z niekłamaną przyjemnością i to dwukrotnie obejrzeliśmy w małym, kameralnym kinie mieszczącym się na terenie Se-ma-for-a.

Podsumowując, z pobytu w Muzeum Animacji „Se–ma–for” w Łodzi do swoich domów zabraliśmy filmy animowane, stworzone przez nas lalki animacyjne, które jeśli tylko zechcemy mogą zagrać w niejednym filmie oraz przede wszystkim fantastyczne wspomnienia z pobytu w tym niezwykłym muzeum.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem „Mam marzenie…” – działania z zakresu pomocy społecznej, które współfinansowane jest ze środków udzielonych przez Zarząd Województwa Łódzkiego uchwałą nr 385/15 z dnia 13 kwietnia  2015 roku.

  • DSC_7999
  • DSC_8004
  • DSC_8007
  • DSC_8015
  • DSC_8033
  • DSC_8035
  • DSC_8038
  • DSC_8043