Wycieczka do ZOO i Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Zarząd Rolniczo – Pracowniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczercowie reprezentowany przez Panią Prezes Elżbietę Labryszewską oraz Pana Józefa Grabkę – Członka Zarządu podczas uroczystości Jubileuszu 5-lecia działalności naszego Stowarzyszenia obdarował nas niezwykłym prezentem – otrzymaliśmy wycieczkę do ZOO oraz Ogrodu Botanicznego w Łodzi.

W słoneczny poranek z radością ruszyliśmy w drogę do Łodzi. Pierwszym punktem programu był Ogród Zoologiczny – jeden z 15 istniejących w Polsce. I choć nie należy do największych obiektów tego typu w naszym kraju, to może się pochwalić dużą różnorodnością gatunkową zwierząt. Mogliśmy zatem zobaczyć niemal wszystkie najciekawsze zwierzęta z całego świata – największe koty, słonicę Magdę, żyrafy, niedźwiedzie, małe ssaki, ptaki drapieżne, duże bogactwo ryb w akwarium, czy motylarnię. Niekwestionowaną atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, było mini – zoo, w którym można było przebywając wśród zwierząt karmić je i głaskać.

Następnie by nabrać sił udaliśmy się na wspólny obiad, po czym odbyliśmy spacer po ogrodzie botanicznym. Łódzki ogród o powierzchni 67ha ma charakter parkowo-leśny i jest jednym z największych w Polsce. Wśród uczestników wycieczki dużym zainteresowaniem cieszył się wiosenny, pięknie kwitnący ogród japoński oraz  wiejska chałupa z przełomu XIX/XX wieku wraz z otaczającymi je roślinami, nie tylko leczniczymi.

Pełni wrażeń i fantastycznych wspomnień, a jednocześnie bogatsi w wiedzę oraz nowe doświadczenia w późnych godzinach popołudniowych wróciliśmy do swych domów.

Prezent pod każdym względem był wyjątkowy. DZIĘKUJEMY!

  • DSC_1513
  • DSC_1552
  • DSC_1500
  • DSC_1542