WIOSNA … ACH TO TY!

herb

A wiosna przyszła pieszo

Już kwiatki za nią śpieszą,

Już trawy przed nią rosną

I szumią – Witaj wiosno.

                  Jan Brzechwa

Nadeszła wiosna! Już widać pierwsze jej oznaki. Słońce coraz cieplej grzeje. Pojawiły się bazie na wiklinie i ,,wąsy’’ na leszczynie. Zakwitły krokusy, przebiśniegi, pierwiosnki i przylaszczki. Drzewa zaczynają puszczać pąki, niektóre już nawet kwitną, a trawa z dnia na dzień staje się bardziej zielona. Ptaki zakładają swoje gniazda.

Mamy wiosnę, a wraz z nią powiew świeżej energii.  Właśnie w takim wiosennym nastroju spotkaliśmy się w środowe popołudnie 13 kwietnia br. na kolejnych warsztatach artystycznych realizowanych w ramach zadania publicznego „MAM MARZENIE … być artystą”, które współfinansowane jest przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr OP.2.2016).

Warsztaty kreatywnego malowania odlewów gipsowych okazały się bardzo ciekawą formą wspólnego spędzenia czasu, a także rozwijania zarówno zdolności tak artystycznych, jak i manualnych. Spośród przygotowanych odlewów gipsowych, każdy z uczestników mógł wybrać dowolny odlew, a następnie używając farb plakatowych nadać mu niepowtarzalny, wiosenny charakter.

Fantazjom artystycznym nie było końca: Jakiego koloru powinien być motyl?, W jakim kolorze będą kwiaty w wiosennym wianku, a w jakim magnolia?  Na szczęście ze słońcem nikt nie miał problemu. Tu wszyscy zgodnie uznali, że na pewno powinno być koloru żółtego.

O tym, że warsztaty okazały się atrakcyjną formą zajęć artystycznych rozbudzających nie tylko wyobraźnię,  ale i pozwalających również rozwijać zdolności plastyczne, świadczyło bardzo duże zaangażowanie jego uczestników. Niejednokrotnie padało pytanie – Czy można pomalować jeszcze jeden odlew? Sprostaliśmy oczekiwaniom wszystkich uczestników – odlewów nie zabrakło, a powstałe przepiękne, wiosenne, bajecznie kolorowe prace mogą być pamiątką wspólnie spędzonego czasu, jak również stać się własnoręcznie wykonanym prezentem, który może zostać ofiarowany wyjątkowym osobom.

W maju kolejne warsztaty artystyczne, tym razem pod hasłem „MAMO, MAMO, CÓŻ CI DAM?”.

 

  • IMG_0650
  • IMG_0653
  • IMG_0660
  • IMG_0682
  • IMG_0702
  • IMG_0705