Warsztaty wspomnienia z podróży

logo_promuje_lodzkie

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem „Tęczowy Świat” – cykl warsztatów dla osób niepełnosprawnych, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Województwa Łódzkiego uchwałą nr 33/14 z dnia 21 stycznia 2014 roku. Zgodnie z harmonogramem realizacji tego zadania w ostatnim dniu lipca br. odbyły się kolejne warsztaty artystyczne.

Warsztaty te podobnie jak poprzednie odbyły się gościnnych progach Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie, gdzie spotkała się liczna grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami.

Podczas trwania zajęć ich uczestnicy zaprojektowali, a następnie wykorzystując różnorodne techniki plastyczne samodzielnie wykonali kolorowe puzzle przedstawiające  to co dalekie, czyli krajobraz nadmorski, czy pejzaż górski lub też to co najbliższe – wybrane rośliny lub zwierzęta.

W dalszej części warsztatów wykorzystując po raz pierwszy technikę płaskiego orgiami z kółek wyczarowywano kolorowe motylki i latawce.

Dodatkową atrakcją – niespodzianką, którą przygotowano dla uczestników spotkania były magnesy na lodówkę w formie odlewów gipsowych. I choć wszyscy do ozdabiania śnieżnobiałych magnesów używali farb, to ostatecznie każdy z nich był inny, co świadczy o dużej wyobraźni i kreatywności ich autorów.

Po raz kolejny warsztaty umożliwiły rozwój zdolności artystycznych –  wyobraźni, twórczego myślenia, czy zdolności manualnych.  Jednocześnie stały się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu pozwalając tym samym podtrzymać istniejące już znajomości.

 

 

  • New Image2
  • New Image3
  • New Image