termy uniejów

herb

Uniejów – miasto położone nad Wartą w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim. Od roku 2012 posiada status miejscowości uzdrowiskowej, a podstawą do nadania były właściwości miejscowych ciepłych wód leczniczych zawierających m.in. siarkę, radon, fluor, chlorki miedzi i żelaza, związki kwasu metakrzemowego oraz jod, którego zawartość jest taka jak w Bałtyku.

By skorzystać z leczniczych właściwości wód termalnych Uniejowa w czwartkowy poranek ruszyliśmy w podróż, której celem był Kompleks Termalno – Basenowy. Pogoda nie do końca spełniła nasze oczekiwania, ale z całą pewnością rekompensatą były liczne atrakcje wodne.

W wewnętrznej strefie kąpielowej mogliśmy skorzystać z basenu solankowo –uzdrowiskowego  z leżakami i hydromasażami, basenu rekreacyjno – dziecięcego ze statkiem pirackim oraz tężni solankowej, natomiast na zewnątrz czekały na nas basen rekreacyjny, dziecięcy oraz solankowo – uzdrowiskowy z licznymi atrakcjami: wyspą z jacuzzi, rwącą rzeką, zjeżdżalniami, czy brodzikami. Można było również sprawdzić swoje umiejętności na basenie pływackim.

Po kilkugodzinnym pobycie zrelaksowani i w doskonałych humorach wróciliśmy do swych domów rodzinnych.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Ja i Ty razem MY” – cykl imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i turystyczno-rekreacyjnym dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr 9/2016 z dnia 15 czerwca 2016 roku).

  • IMG_20160714_101950
  • IMG_20160714_105635