TERMY UNIEJÓW I ZOO SAFARI BORYSEW

 

W godzinach porannych 11 lipca br. wyruszyliśmy na wycieczkę, której pierwszym celem były Termy Uniejów. A tam w Kompleksie Termalno – Basenowym, na każdego z nas bez wyjątku, czekały liczne wodne atrakcje. 3-godzinny bardzo aktywny pobyt w termalnych wodach solankowych minął bardzo szybko.

Z Uniejowa udaliśmy się do ZOO Safari Borysew, gdzie jak się dowiedzieliśmy, na 26 ha przestronnych wybiegów, żyje 600 osobników 100 egzotycznych gatunków ze wszystkich kontynentów. Mogliśmy się o tym przekonać odbywając przejażdżkę ZOO Kolejką, podczas której z bliska zobaczyliśmy m.in. białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyla nilowego, tapira, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy siatkowane, kangury, lemury, aligatory amerykańskie, białe wilki, lemury i surykatki. Niewątpliwą atrakcją był pokaz karmienia fok, który mogliśmy zobaczyć na koniec naszego pobytu w Borysewie.
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Kuźnia Życzliwości” realizuje zadanie publiczne pod tytułem: „NIEPEŁNOSPRAWNY INNY, ALE TAKI SAM”, zlecone w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (Umowa nr 476_I/2017 między Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5, a Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” z siedzibą
w Szczercowie przy ulicy 3 Maja 6).

 

  • DSC_2190
  • IMG_20170711_161125