TĘCZOWO – BEZPIECZNIE I ZDROWO

W piątkowe popołudnie 20 października br. obyły się niecodzienne warsztaty, które zrealizowane zostały w ramach zadania publicznego „TĘCZOWO – BEZPIECZNIE I ZDROWO” – edukacja i promocja zdrowego stylu życia bez nałogów.
Spotkanie poprowadziła p. Aleksandra Lont (z Ośrodka Realizacji Inicjatyw), która na początek w formie krótkiego przewodnika po polskiej obyczajowości, ukazała oryginalność polskiej kultury. Następnie w odniesieniu do trudnej sztuki dobrych manier, czyli savoir vivre-u przedstawiła zasady nakrywania do stołu, jedzenia oraz picia, stosowania form towarzyskich, prezencji,
a także poprawnego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.
Druga część spotkania poświęcona była promocji zdrowego stylu życia, aktywności sportowej, twórczej, akceptacji siebie oraz umiejętności wskazania pozytywnych i atrakcyjnych celów w życiu.

Warsztaty, w trakcie których uczestnicy wykonywali różnorodne, czasami zaskakujące zadania upłynęły w radosnej i pełnej śmiechu atmosferze. Dodatkową wartością jest fakt, że każdy bez wyjątku wrócił do domu bogatszy o wiedzę i umiejętności.
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem: „TĘCZOWO – BEZPIECZNIE I ZDROWO” – edukacja i promocja zdrowego stylu życia bez nałogów, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (Umowa nr WO.7.2017 z dnia 21 marca 2017 roku).

  • IMG_5970
  • IMG_5983
  • IMG_5992
  • IMG_6011