PIERWSZY PIKNIK RODZINNY

Czwartek 27.09.2018r. – ta data na długo zapadnie w naszej w pamięci, a wszystko to za sprawą Pierwszego Pikniku Rodzinnego, który zorganizowany został w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzonym przez nasze Stowarzyszenie.

W godzinach popołudniowych do placówki WTZ-tu przyjechali najbliżsi uczestników Warsztatu, członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście. Po słowach powitania skierowanych przez Prezesa Stowarzyszenia i jednocześnie Kierownika WTZ-tu p. Andrzeja Klimas, Wójta Gminy Szczerców p. Krzysztof Kamieniak i Wojciecha Pacholaka Radnego Gminy Szczerców oraz Panią Wiesławę Pędzik Dyrektora PCPR w Bełchatowie rozpoczęliśmy wspólne biesiadowanie. Integracji pomogła zabawa w kalambury w której bezkonkurencyjnie wygrała rodzina Rzepkowskich. Następnie przyszedł czas by zasmakować tego, co w pocie czoła przygotowała pracownia gospodarstwa domowego. Jak na profesjonalistów przystało kuchnia zaserwowała przystawki, danie główne i oczywiście deser.

Na pikniku panowała rodzinna atmosfera, a gwar przyjaznych rozmów unosił się wszędzie. Każdy z obecnych mógł znaleźć coś dla siebie, bo w każdej z pracowni przygotowane były różnorodne atrakcje. Można było pomalować odlewy gipsowe, stworzyć własną kompozycję kwiatową czy zagrać w piłkarzami lub cymbergaja. Dzięki przebieranej sesji fotograficznej mogliśmy poczuć się choć przez chwilę kimś, kim chcieliśmy być gdy byliśmy dziećmi np. policjantem, wróżką, czy kapitanem. Im bardziej kogoś ponosiła fantazja tym było zabawniej.

Rodziny opuszczały nas z uśmiechem na twarzach dziękując za spotkanie.  Jak widać, czasami niewiele potrafi dać więcej szczęścia, niż mogło by się nam wydawać. A my, mając nadzieję na kontynuację takich spotkań, już nie możemy się doczekać następnego.