AJ WAJ! CZYLI HISTORIE Z CYNAMONEM

logo_promuje_lodzkie

 

W ramach realizacji projektu „TĘCZOWY ŚWIAT” tym razem wybraliśmy się do Teatru Muzycznego do Łodzi. Podczas spektaklu AJ WAJ! CZYLI HISTORIE Z CYNAMONEM przenieśliśmy się w świat kultury żydowskiej pełnej wysmakowanego humoru i pięknej, niepowtarzalnej muzyki.

W magiczny sposób zostaliśmy przeniesieni na jakiś stary, dawno już nieodwiedzany strych gdzie wśród porzuconych przed laty przedmiotów – pożółkłych gazet, książek, słoików, nakryć głowy – aktorzy snuli raz śpiewane, to znowu mówione opowieści. W zabawnej atmosferze przywoływano wielowiekową tradycję narodu wybranego, na tle której pokazano wiecznie zbuntowanych wobec niej młodzieńców, doświadczenie rabinów oraz wrodzoną pomysłowość pokoleń żydowskich kupców, rzemieślników, czy gospodyń domowych.

Po dwóch godzinach doskonałej zabawy publiczność, wśród której byliśmy i my, nie chciała wypuścić aktorów ze sceny. Były więc owacje na stojąco i … kolejne bisy.

To był wyjątkowy wieczór ….

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem „Tęczowy Świat” – cykl warsztatów dla osób niepełnosprawnych, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Województwa Łódzkiego uchwałą nr 33/14 z dnia 21 stycznia 2014 roku.

 

  • ajwaj-plm