wyjazd do szkółki leśnej Borowiny

pobrany plik

7 maja 2015 roku rozpoczęliśmy realizacją zadania publicznego pod tytułem „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – cykl wyjazdów integracyjno – krajoznawczych dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów współfinansowanego ze środków udzielonych przez Zarząd Powiatu Bełchatowskiego uchwałą nr 105/15 z dnia 30.03.2015 r.
Celem pierwszego naszego wyjazdu pod nazwą „Opowieści Bielika” była szkółka leśna Borowiny k/Kluk. Tutaj mieliśmy okazję przejść ścieżkę edukacyjną składającą się z 11 punktów, czyli „11 Opowieści Bielika”, które pozwoliły poznać zwierzęta i rośliny leśne, zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, tematy dotyczące pożarów, wykorzystania zasobów naturalnych oraz alternatywne źródła energii. Zobaczyliśmy również spalony w 2012 roku około 900-letni, „Dąb Cygański” sprowadzony przez leśników z okolic Grobli. Ścieżka, która powstała z myślą o osobach niepełnosprawnych w całość zaplanowana i wykonana jest w kształcie leśnego pnącza oraz co bardzo ważne bez barier architektonicznych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Naszym przewodnikiem na ścieżce była Pani Karolina Grabowska stażystka w Nadleśnictwie Bełchatów. Na pamiątkę naszej wycieczki otrzymaliśmy publikacje prezentującą działalność edukacyjno-ekologiczną Nadleśnictwa Bełchatów. Wyjazd zakończyło wspólne ognisko.
W ramach projektu są planowane kolejne wyjazdy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 793 55 00 49.

  • DSC_5804
  • DSC_5812
  • DSC_5815
  • DSC_5818
  • DSC_5824
  • DSC_5831