Turnus rehabilitacyjny

Tegoroczny turnus rehabilitacyjny, w którym uczestniczyła 37 osobowa grupa osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, odbył się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym „EWA” w Ustroniu Morskim.

Każdy dzień pobytu przynosił kolejne atrakcje, w których bardzo chętnie uczestniczyliśmy. Przed południem korzystaliśmy z leczniczych zabiegów dostosowanych do rodzaju schorzeń, natomiast po południu i wieczorem braliśmy udział w zajęciach proponowanych przez ośrodek, jak również organizowanych w ramach realizowanego zadania publicznego pn. „POZNAJ MNIE ODKRYJ SIEBIE”, a jeśli tylko sprzyjała pogoda oczywiście plażowaliśmy.

Niesamowitych wrażeń dostarczyły nam wycieczki. Ciuchcią poznaliśmy Ustronie Morskie i jego okolice Wszystkich bez wyjątku zachwyciły są naturalnością, a zarazem różnorodnością OGRODY HORTULUS  w Dobrzycy, natomiast wilkami morskimi poczuliśmy się podczas rejsu statkiem z portu w Kołobrzegu. Podczas wspólnego wyjścia do kawiarni odbyliśmy „PODRÓŻ DO ŚWIATA SMAKÓW, ZAPACHÓW I KOLORÓW”. Nie małą atrakcją była możliwość udziału w Festiwalu Indii, który podczas trwania turnusu na trzy dni zagościł w Ustroniu Morskim. Poza tym byliśmy uczestnikami ogniska integracyjnego, koncertu muzyki rosyjskiej, wieczorne karaoke, a także warsztatów artystycznych, gier i zabawach sportowych, dyskotek. Słońce, piękna pogoda zachęcały nas do spędzania czasu nad brzegiem morza.

Każdy dzień na turnusie niósł nowe niezapomniane przeżycia i wspaniałą zabawę, a wspomnienia, zdjęcia i własnoręcznie wykonane pamiątki pozwolą nam na długo zachować ten wyjazd w pamięci.

Za wsparcie finansowe, które umożliwiło wyjazd na turnus rehabilitacyjny licznej grupy niepełnosprawnych podopiecznych naszego Stowarzyszenia, dziękujemy władzom samorządowym Gminy Szczerców – Wójtowi Gminy Krzysztofowi Kamieniakowi oraz radnym naszej gminy, jak również  Zarządowi Powiatu Bełchatowskiego za środki finansowe na realizację zadania publicznego „POZNAJ MNIE – ODKRYJ SIEBIE”.