„Pomagamy” po raz szósty

Ponad 200 pracowników Grupy Kapitałowej PGE zaangażowało się w 2019 roku w działania wolontariackie. W całej Polsce zrealizowanych zostało blisko 50 prospołecznych projektów na rzecz lokalnych społeczności. 

W lipcu 2019 roku wolontariusze PGE rozpoczęli działania w ramach VI edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.Aby zrealizować swój projekt wolontariusze uczestniczyli w konkursie, do którego zgłoszono 47 aktywności.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jednym z tych projektów zrealizowanych przez wolontariuszy PGE, którzy  na co dzień pracują w różnych spółkach Grupy Kapitałowej PGE jest II etap projektu realizowanego na rzecz osób niepełnosprawnych pn. „OAZA ZIELENI – MIEJSCE SPOKOJU, HARMONII I WYCISZENIA”, czyli ogród terapeutyczny dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie

Wolontariusze PGE wpierani przez emerytowanych pracowników Grupy Kapitałowej PGE, członków Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości”, niebawem przystąpią do realizacji południowo – wschodniej części ogrodu terapeutycznego zgodnie ze projektem Laury Cłapy uczennicy Technikum Architektura Krajobrazu ZSP w Szczercowie, który zwyciężył w ubiegłorocznym konkursie.

Pragniemy przypomnieć, że I etap ogrodu (część południowo – zachodnia) wykonana została przez wolontariuszy PGE w ubiegłorocznej, V edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.

Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” organizowany jest przez Grupę Kapitałową PGE oraz Fundację PGE, a jego głównymi celami są aktywizacja i integracja pracowników z lokalnymi społecznościami oraz rozwój postaw prospołecznych wśród pracowników GK PGE. Przez 5 lat trwania programu 740 wolontariuszy zrealizowało 220 autorskich projektów w całej Polsce i poświęciło ponad 57 000 godzin wolontariackich, co jest równe pracy jednego pracownika przez ponad 28 lat. Wolontariusze PGE zmobilizowali również współpracowników i rodziny, aby stworzyć coś dobrego i wprowadzić trwałe pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu.

  • DSC_3217
  • DSC_3524