III DOŻYNKI GMINY SZCZERCÓW

W ostatni weekend sierpnia odbyły się Dni Gminy Szczerców wraz ze  Świętem Plonów, które przypadły 26 sierpnia w święto Matki Boskiej Zielnej.

III Dożynki Gminy Szczerców rozpoczęła msza święta, po której barwny korowód przemaszerował na Wyspę, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.  Wójt Krzysztof Kamieniak wraz z Przewodniczącą Rady Gminy, Barbarą Szczepanik odebrali chleb i miód od starostów Dożynek. Następnie ten symbol – gościnności i znak dostatku na kolejny rok przekazany został wszystkim uczestnikom święta plonów. Zgodnie z tradycją zaraz później odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Nieodłączną tradycją Dożynek są nagrody dla wyróżniających się rolników, które wręczone zostały przez przedstawicieli władz Gminy Szczerców.

Dożynki to również doskonała okazja do zaprezentowania działalności prowadzonej przez lokalne stowarzyszenia, organizacje oraz przedsiębiorców. Korzystając z zaproszenia również i nasze Stowarzyszenie  zaprezentowało swoją różnorodną działalność, a zorganizowany Klub Małego Artysty cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci.

  • IMG_2484
  • IMG_2557