DOŻYNKI POWIATOWE

3 września odbyły się Dożynki Powiatu Bełchatowskiego. Tegorocznym gospodarzem była Gmina Kluki. Rolnicze święto, które w tradycji jest podziękowaniem za plony, przebiegało zgodnie z ceremoniałem dożynkowych. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła polowa msza święta, po której Waldemar Wyczachowski, starosta powiatu bełchatowskiego wspólnie z Karolem Sikorą, wójtem gminy Kluki przyjęli od delegacji gmin i sołectw wieńce dożynkowe Następnie podzielili się z mieszkańcami chlebem wypieczonym tegorocznych zbiorów. Za ciężki trud rolniczej pracy wyróżniających się rolników z terenu powiatu uhonorowano odznaczeniami oraz statuetkami.
Po obrzędach dożynkowych rozpoczęła się część artystyczna. W wykonaniu młodych, lokalnych artystów, chórów i zespołów. Niekwestionowaną atrakcją był pokaz policyjny podczas którego funkcjonariusze zaprezentowali się wspólnie ze specjalnie wyszkolonymi psami. Na dożynkach nie zabrakło również stoisk z tradycyjnymi potrawami, które zapewniły gminne stoiska.
Nasze Stowarzyszenie reprezentując środowisko osób niepełnosprawnych zaprezentowaliśmy własnoręcznie wykonywane kartki okolicznościowe, świąteczne oraz zaproszenia. Dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci, cieszyły się wykonywane przez nas odlewy gipsowe.
Dożynki zakończył występ gwiazdy wieczoru – zespołu Wanda i Banda.

  • IMG_4324
  • IMG_4343